Podróż do Holandii komfortowym busem

 

Moim marzeniem była wycieczka do Holandii. Zamierzałem odwiedzić Amsterdam i pobliskie miejscowości, żeby zobaczyć jak żyją tam ludzie. Wiele dobrego słyszałem o tym kraju i to zdecydowanie wpłynęło na moja decyzję. Odłożyłem sobie dużo pieniędzy na ten wyjazd.

Tania podróż busem za granicę

busy z warszawy do holandiiW Holandii chciałem spędzić dwa tygodnie, gdyż mniej więcej tyle czasu potrzebowałem na zwiedzanie. Nie miałem jednak pojęcia jak się tam dostać, bo własnym samochodem nie chciałem jechać. Koszt byłby za wysoki a ja miałem jednak nieco ograniczony budżet. Od kumpla dowiedziałem się, że organizowane są wyjazdy i dostępne były dość tanie bilety na  busy z Warszawy do Holandii i podał mi nawet przewoźnika, który takie wyjazdy organizował. Pojechałem do tej firmy, żeby zorientować się jak wyglądał taki przejazd. Na placu stało kilkanaście busów a wszystkie nowoczesne i właściwie to byłem przekonany, że były stosunkowo nowe. W każdym busie były wygodne siedzenia, klimatyzacja i dostęp do telewizji. Poszedłem do biura, żeby dopytać o szczegóły. Dowiedziałem się, że wyjazdy z Warszawy do Holandii organizowane były co trzy dni i mogłem od ręki kupić sobie bilet na taki wyjazd. Koszt był rzeczywiście niski i cieszyłem się, że kolega dał mi namiar na tego przewoźnika. Wyjazd był w sobotę o piątek rano. Nastawiłem sobie budzik, żeby nie zaspać. Nie miałem za dużo bagażu, bo nie chciałem się aż tak obciążać. Bus podjechał po mnie na przystanek punktualnie i zająłem miejsce w drugim rzędzie pod oknem.

Podróż nie dość, że była tania, to na dodatek komfortowa. Nawet przysnąłem na dwie godziny, bo wcześniej nigdy o takiej porze nie wstawałem. Byłem podekscytowany tym wyjazdem i wszystko dokładnie sobie zaplanowałem. Moim pierwszym celem był Amsterdam.