nieruchomości

Podróż po Olsztynie

Architektura polskich miast od zawsze była jedną z najwspanialszych na świecie. Niesamowity klimat miejscowości tworzyły przeróżne budynki, amfiteatry czy kwieciste skwery. Dlatego właśnie tak bardzo lubię po nich podróżować.

W Olsztynie jest wiele miejsc, które warto odwiedzić

nieruchomościKażde które odwiedziłem zaskakiwało mnie czymś nowym i miało w sobie coś niezwykłego. Ostatnio miałem przyjemność podróżować przez wschodnią część polski i udało mi się odwiedzić najpiękniejsze miasto tamtego regionu. Olsztyn jest stolicą województwa warmińsko-mazurskiego i wspaniałym okazem miejskiej architektury. Pomimo tego, że liczy niecałe dwieście tysięcy mieszkańców, jego centrum nie brakuje niczego. Stary rynek jest jednym z najpiękniejszych w całej Polsce. Jest tak dzięki bardzo mądremu rozplanowaniu przestrzeni jak i urokowi okolicznych budynków. Na samym jego środku znajdziemy mały amfiteatr na którym występują okoliczni artyści. Przyciąga to wielu mieszkańców i turystów dzięki czemu miasto staje się bardziej żywe i energiczne. Ta mała architektura miejska była bardzo dobrym zabiegiem wykonanym przez władze miasta. Oczywiście wszystkich gości spektaklów ugości nie jedna ławka parkowa ustawiona przed sceną. Dla tych poszukujących większych wrażeń też coś się znajdzie. Zaledwie kilka kroków dalej znajdziemy kolejny amfiteatr, Tym razem jednak w pełnej skali i z profesjonalnym sprzętem. Automatycznie podnoszona, ogromna scena gości co roku wielu znanych artystów. Również w tym samym miejscu odbywają liczne festiwale, zarówno kabaretowe jak i muzyczne. Całość poza sceną pokrywają płytki tarasowe które poprawiają akustykę. Dla ozdoby są również poustawiane po bokach duże donice.

Mieszczą one w sobie wielkie kolorowe kwiaty, które wprowadzają więcej energii do tego miejsca. Jak dla mnie, miłośnika wszelkiego rodzaju festiwali, to Olsztyn jest najlepiej przygotowanym miastem na takie przedsięwzięcia.