pianka wygłuszająca

Poprawa akustyki pomieszczenia – pianka wygłuszająca

Dźwięk jest jedną z najważniejszych rzeczy w naszym świecie. Zaraz obok obrazu daje nam bowiem najwięcej informacji na temat otaczającej nas rzeczywistości. To on tak naprawdę pomaga nam lokalizować rzeczy wokół nas i umożliwia nam komunikowanie się z innymi ludźmi. Bez niego bylibyśmy niezdolni do normalnego życia i funkcjonowania w społeczeństwie.

Pianka wygłuszająca a uzyskanie dobrego dźwięku

pianka wygłuszającaLecz czasami chcemy uzyskać wyższą jakość produkowanego przez nas dźwięku. Jeżeli chcemy bowiem go nagrać i odtworzyć, to musimy go wyłapać bez żadnych zakłóceń z zewnątrz. Można sobie wyobrazić jak by brzmiał utwór muzyczny nagrywany pośrodku niezwykle głośnego ronda. Pewne jest, że słuchanie jego byłoby by praktycznie niemożliwe, a z pewnością nie tak przyjemne, jak nagranie studyjne. Jeżeli dany pokój obkleja pianka akustyczna, a na ziemi znajdują się panele akustyczne, to w nim możemy nagrać dobry dźwięk. Z takim sprzętem możemy mieć peność, że zarejestrowane dźwięki będą czyste i będzie można je wykorzystać. Oczywiście taka specjalistyczna pianka wygłuszająca nie jest tania. Szczególnie w przypadku kiedy musimy nią zabezpieczyć bardzo dużą powierzchnie. Wtedy zdecydowanie bardziej się opłaca, przenieść studio nagraniowe do jakiegoś mniejszego pomieszczenia aby zredukować wszystkie koszty. Z reguły piosenkarze nagrywają w pokojach o bardzo niewielkiej powierzchni. Jeżeli bowiem nie ma potrzeby aby cały zespół w jednym momencie grał piosenkę, to można ograniczyć przestrzeń. Zwykła mata akustyczna kosztuje bowiem koło stu pięćdziesięciu złotych. Oczywiście produkt takiego typu nie nadaje się do profesjonalnego studia, ponieważ nie posiada on aż tak wysokich parametrów wygłuszających.

Profesjonalna mata wygłuszająca jest dużo droższa, więc planując jej zakup, trzeba się przygotować na spory wydatek. Ona już jednak z pewnością zaspokoi potrzeby każdego studia, jeżeli będzie poprawnie zamontowana i obklejona.