czytnik

Produkcja urządzeń elektronicznych

W swoim życiu robiłem wiele rzeczy. Miałem już sklep muzyczny, elektroniczny w którym sprzedawałem bardzo nowoczesne jak na tamten czas telewizory. Później otworzyłem firmę. Jednak lubiąc korzystać z dobrodziejstw, jakie oferuje nam nowoczesna technologia wprowadziłem jako jeden z pierwszych w okolicy wejście do firmy poprzez dotknięcie karty w czytnik kart magnetycznych.

czytnikProdukowałem kasy fiskalne.Wszelkiego typu. Byłem do tego stopnia zaangażowany w to, co produkowaliśmy, że zawsze jak wyjeżdżałem gdzieś na wakacje były to kraje lepiej rozwinięte takie jak Anglia, Ameryka czy Japonia lub Australia. I zawsze podglądałem, to co oni mieli. Dzięki czemu udało się być pierwszym producentem w Polsce, który produkował przenośne kasy fiskalne. Była to dosłowna rewolucja. Tak samo, zaczęliśmy produkować mniejsze kasy na licencji tych z ameryki. W porównaniu do tych kas, co panowały u nas w latach 90 były to tak małe kasy fiskalne, że niektórzy nie mogli uwierzyć, że nie jest to zabawka a prawdziwa kasa. Nie jeden prosił, żeby otworzyć je i pokazać jak to jest możliwe, że kasa fiskalna zmniejszyła się trzykrotnie. Inni po prostu chcieli, żeby im zaprezentować, jak to działa. Nigdy nie robiłem problemu bo pamiętałem, jakie było moje zaskoczenie jak pierwszy raz widziałem takie coś w Japonii. Po okresie miniaturyzacji zacząłem myśleć, jak można jeszcze zmodyfikować tą branże. I w chwili, gdy zaczęto budować coraz więcej sieciowych sklepów, kiosków na np. stadionach, gdzie obsługa za każdym razem się zmieniała postanowiłem wprowadzić do kas fiskalnych interface graficzny. Tzn. Do kas można było podłączyć monitory dotykowe, które pokazywały dany produkt, zestaw itp. zamiast pokazywać konieczności wbijania numeru. Oparłem to trochę na zasadzie działania takiej jak mają skanery laserowe. Jedyną różnicą było to, że zamiast skanować produkt – bo ciężko zeskanować hamburgera – choć wiadomo, ze mógł być jakiś wydrukowany kod z boku do skanowania. Jednak uznałem, że takie rozwiązanie będzie łatwiejsze dla nowych pracowników.

Dlatego też skoncentrowaliśmy się na rozwoju tego produktu. Dla każdej firmy robiliśmy interface taki, jaki chcieli. Także co można śmiało stwierdzić – podróże kształcą i dają możliwość rozwijania się – nawet w dziedzinie kas fiskalnych.