Profile na taśmy ledowe – srebrne, sosnowe i wenge

W ofercie sklepów z profilami aluminiowymi na taśmy ledowe znajdują się różne propozycje. Można np. kupić profile niskie, wysokie. Są też profile aluminiowe wpuszczane oraz kątowe. Dodatkowo możliwy jest zakup profili ledowych półokrągłych i okrągłych.

Profile aluminiowe niskie, wysokie, wpuszczane, kątowe i okrągłe

lekkie profile ledoweNie należy myśleć, że profile aluminiowe można kupić tylko w jednym kolorze – srebrnym. Przeciwnie – producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i doskonale wiedzą, że w swoich domach i mieszkaniach stawiają oni na różne style aranżacyjne. Do pomieszczeń klasycznych, z dużą ilością drewna, można zamówić profile aluminiowe właśnie o takich wyglądzie. Są też profile drewniane np. sosnowe oraz profile wenge. Profile aluminiowe srebrne bardzo dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach utrzymywanych w stylu nowoczesnym. Istnieją wersje standardowe do zamontowania w szafkach gotowych. Wybór jeśli chodzi o lekkie profile ledowe jest naprawdę duży. Poza tym są też oprawy wpuszczane w płytę, które są równie chętnie wybierane przez klientów. Z kolei oprawy kątowe nadają się idealnie do montażu w rogu – zazwyczaj między szafką a ścianą. Jeśli meble projektowane są przez stolarza, należy wspomnieć o tym, że później będą montowane w nich profile aluminiowe na taśmy LED. Wtedy stolarz wyprofiluje w meblach specjalne frezy. Następnie w tych frezach będzie przebiegać taśma ledowa.

Jeśli meble kupowane są jako elementy wyposażenia wnętrz gotowe, to należy kupić jeden z zestawów, które zostały wcześniej przygotowane do konkretnego rodzaju aranżacji wnętrz. Oprócz wyboru profilu aluminiowego, ważne jest też zaopatrzenie się w odpowiednie taśmy ledowe. Taśma to jednak nie wszystko. Musi być ona czymś zasilana i tu właśnie wykorzystuje się takie rozwiązania jak specjalne zasilacze do taśm ledowych.