Prywatna terapia dla alkoholików

 

Alkoholizm jest chorobą, która potrafi zniszczyć życie całej rodziny i trwać przez wiele lat. Osoby uzależnione od alkoholu często przedwcześnie umierają na zawał, udar, czy marskość wątroby, bo ich organizm jest wyniszczony do takie stopnia. Leczenie takiej osoby, trwa do końca życia. 

Czy terapia może pomóc alkoholikowi?

prywatna terapia alkoholowaAlkoholizm zawsze zaczyna się niewinnie, od jednego piwa z kolegami na imprezie, potem raz w tygodniu dla rozrywki, aż w końcu się sięga po mocniejsze trunki. Osoba uzależniona nigdy nie powie, że jest pijana, bo w jej odczuciu tak nie jest nawet jak się zatacza. Alkohol jest stworzony dla ludzi i trzeba z niego korzystać z umiarem. Prywatna terapia alkoholowa przyniesie efekty tylko wtedy, kiedy sam uzależniony będzie chciał się wyleczyć. Zmuszanie kogoś do odwyku, czy terapii, nie przynosi żadnych efektów, a jedynie pogarsza relacje rodzinne. Kiedy jedna osoba jest uzależniona od alkoholu, to cała rodzina na tym cierpi, dlatego często z terapii korzystają całe rodziny. Alkohol silnie wpływa na nasze ciało, ale także niszczy mózg. Im dłużej osoba nadużywa alkoholu, tym bardziej spada na dno, z którego niewielu się podnosi. Momentem przełomowym dla alkoholika jest najczęściej wypadek, albo sytuacja kiedy rodzina się poddaje i go opuszcza, bo straciła nadzieję na poprawę. Wtedy dopiero taka osoba uświadamia sobie ogrom problemu i decyduje się na leczenie , czy uczestnictwo w terapii alkoholowej. Jednak to dopiero początek ciężkiej walki o powrót do zdrowia.

Uzależnienie od alkoholu dotyka ludzi słabych psychicznie, będących w ciężkiej sytuacji życiowej, lub dzieci alkoholików. Z choroby wychodzi jeden na dziesięciu, a reszta szybko kończy swoje życie z powodu zatrucia, lub chorób alkoholowych. Terapia często jest ostatnią deską ratunku.