żłobki

Prywatne żłobki w Krakowie

Przyrost naturalny w skali całego kraju nie jest zbyt imponujący, a dodatkowo mamy do czynienia z bardzo negatywnymi w tym kontekście zjawiskami demograficznymi dotyczącymi migracji, odpływu młodych ludzi w wieku reprodukcyjnym do innych państw. Oczywiście statystyka rozpatrywana na tak ogólnym poziomie może mieć niewielką wartość dla osoby, która na co dzień styka się ze skutkami zjawisk dokładnie odwrotnych.

Czy żłobki w Krakowie są drogie?

żłobki KrakówW dużych miastach jak Kraków mamy do czynienia z dodatnim przyrostem naturalnym oraz napływem ludności z innych regionów Polski. W związku z tym niezbędnym rozwiązaniem jest prywatny żłobek zapewniający dodatkowe miejsca dla dzieci, których publiczne żłobki Kraków nie przyjęły ze względu na brak miejsc. Trzeba uczciwie przyznać, że w publiczny żłobek w Krakowie tylko przez krótką chwile może się pochwalić jakimkolwiek wolnym miejscem. Dla wielu rodziców żłobki prywatne są jedynym rozwiązaniem, a wiadomo, że jest to zawsze dodatkowe obciążenie z punktu widzenia. Trzeba bowiem pokryć koszty związane z zapisaniem dziecka, a nie jeden prywatny żłobek w Krakowie potrafi mieć niezbyt przystępne stawki. Niestety z punktu widzenia strony popytowej sytuacja w takich miastach nie jest zazwyczaj najlepsza. Jeżeli nawet uda się znaleźć wolne miejsce to zaproponowana cena może skutecznie odstraszyć.

W miastach z wysokim przyrostem naturalnym niedobór publicznych żłobków od zawsze stanowił problem. Prywatne żłobki poprawiły trochę sytuację, ale nie są w stanie całkowicie rozwiązać problemu.