Remont pokoju po dorosłym synu

Dzieci szybko dorastają. Zauważyłam to po moim synu, który właśnie opuszcza rodzinny dom i wyrusza na studia. Razem z mężem postanowiliśmy zrobić remont pomieszczenia, które było jego pokojem. Powiem szczerze, że jego pokój dosyć mocno przechodził przez różne fazy jego buntu.

Wymiana drzwi w jego pokoju była podstawą remontu 

producent drzwi wewnętrznych drewnianychDrzwi, które prowadziły do jego pokoju były drewniane z przeszkleniem. Na szybach znalazło się bardzo wiele naklejek. Na początku były to postacie z bajek oraz jakiś komiksów. Później były to naklejki zespołów różnego gatunku – zależy o akurat było „na topie”. Na samym końcu te wszystkie naklejki zastąpiły wlepki klubu, któremu mój syn kibicuje. Stwierdziłam, że fajnie byłoby mieć w jego pokoju pokój gościnny. Wstawilibyśmy łóżko tak, aby gdy tylko syn zdecyduje się na weekendowy pobyt w domu miał gdzie spać. Zabrał wszystkie swoje rzeczy, ponieważ dostał on mieszkanie po mojej teściowej. Razem z mężem rozpoczęliśmy planowanie remontu. Zdecydowaliśmy się udać do sklepu, gdzie swój asortyment prezentuje producent drzwi wewnętrznych drewnianych z naszego regionu. Zależało nam na jasnym drewnie i ciekawej teksturze. Wiedzieliśmy, że dzięki jego szerokiemu wyborowi nasz nowy pokój będzie wyglądał niezwykle atrakcyjnie dla przybyłych gości. Syn również poparł naszą inicjatywę. Ta wymiana drzwi była dla nas symbolem remontu, bo pokój zbuntowanego nastolatka wymagał od nas znacznie więcej nakładów pracy. Fajnie było oglądać jak z niczego robi się naprawdę coś. 

Teraz czekam na pierwszego gościa, który zdecyduje się nas odwiedzić. Pomyślałam, żeby zaprosić moją siostrę, która na co dzień mieszka w górach. Jej mąż pracuje w Irlandii a córka również wyjechała na studia. To dobry czas na rodzinne, wspaniałe spotkanie.