Rozlewisko- miejsce na wypoczynek

Nie wiem jak Wy, ale ja już po trochu zaczynam rozglądać się za odpowiednim miejscem na wakacje. Ze względu na to, że mój mąż źle znosi podróże samolotami, to decydujemy się spędzać wakacje w Polsce. Nie ukrywam, że Polska ma tyle rejonów do zwiedzania, że nie brakuje mi wyjazdów w egzotykę. No może poza pogodą, która gdzieś dalej jednak nie zawodzi tak jak w Polsce.

Pensjonaty z dala od miasta

przytulny pensjonat nad rozlewiskiemAle do rzeczy, decydując się na wakacje w Polsce zazwyczaj mamy do wyboru 3 kierunki. Są to oczywiście góry, morze i Mazury. W najbliższe wakacje chcemy obrać kierunek na Mazury, co prawda już byliśmy tam kilka razy, ale powiem Wam, że jest tam co robić. Zazwyczaj wybieraliśmy miejsca, które oferują dużo atrakcji, szczególnie związanych ze sportami wodnymi. Tym razem stawimy na przytulny pensjonat nad rozlewiskiem, z dala od zgiełku i mnóstwa turystów. Oglądamy różne pensjonaty w stylu agroturystyki, gdzie będziemy mogli poznać życie na wsi, czy też niewielkiej mieścinie. Mamy już upatrzony jeden pensjonat, który ma dostęp do restauracji i można uraczyć się w nim dziczyzną, a to ciekawa propozycja. Lubię takie klimaty drewnianych domów z kominkiem, gdzie można się totalnie zrelaksować i odpocząć.Pochodzić po okolicy, może pójść do lasu pozbierać grzyby (o ile pojedziemy w dobrą porę).

Wpadliśmy z mężem na pomysł, że podczas tego urlopu nie będziemy korzystać z Internetu ani telefonów komórkowych, bo skoro jedziemy w taką dzicz, to musimy się poddać temu klimatowi. Zobaczymy jak to nam wyjdzie  w wykonaniu. Chociaż może nam się udać, bo z mężem należymy raczej do uparciuszków. Jeśli nie macie pomysłu na wypad na wczasy, zastanówcie się nad takim rozwiązaniem. Nawet dla dzieci w takich pensjonatach jest dużo atrakcji, z którymi nie zmierzą się w mieście.