zamek w Miśni

Saksońska Miśnia.

Miśnia miasto niemieckie założone w 968 roku przez Henryka I króla który to wtedy panował na terenie Niemiec. Było to miasto założone w nagrodę za podbicie terytorium słowiańskiego.

Miśnia jest pięknym miastem

zamek w MiśniNad miastem majestatycznie wznosi się Biskupski zamek Albrechtburg, który po dziś dzień stoi w nienaruszonej formie. Jednak zamek to nie wszystkie ciekawe i interesujące rzeczy znajdujące się w tym mieście. Musicie wiedzieć ze to tam powstałą pierwsza manufaktura porcelany, która (ta porcelana) obecnie uznawana jest za antyki. W tej manufakturze produkowano również wino. Ponadto tam w XIX wieku powstała pierwsza w Europie fabryka fortepianów, a dzisiaj można ją zwiedzać jako muzeum tychże instrumentów. Co więcej w mieście jest również katedra świętego Jana i Donata. Jest to ważny element Miessen ponieważ to tam w XVII wieku pochowano ciało córki ówczesnego króla polski Kazimierza Jagiellończyka, Barbary Jagiellonki. Tam jak w każdym wiekowym mieście, znajduje się charakterystyczny punk, czyli Stare Miasto. To właśnie tam toczyło się głównie życie w czasie rozkwitu miasta. Co więcej Miśnia jest położona w południowej Saksonii, a tamten teren jest bardzo malowniczy. Miśnię warto odwiedzić z rodzinę chociażby po to aby zwiedzić te wszystkie atrakcje, które Tam są bardzo liczne. Jest to jedno z niewielu miast niemieckich, które chętnie odwiedzają Polacy. Dostarcza również niezapomnianych krajobrazów, z racji tego że usytuowane jest pomiędzy wzgórzami lecz to przy którym się znajduje jest najwyższe.

Warto pojechać do Miśni chociażby po to by zobaczyć przepięknej muzeum porcelany. Niezapomniane widoki będą jednak ciągnęły w stronę tej właśnie miejscowości. Wielu Niemców również chętnie odwiedza tą miejscowość, ponieważ jest to oznaka świetności Niemiec, a nie tylko bezwzględności i agresji