skatepark

Skatepark – miejsce spotkań dzisiejszej młodzieży?

Wiele osób narzeka, że szczytem aktywności dzieci i młodzieży jest siedzenie przed ekranem komputera lub bezinteresowne wpatrywanie się w wyświetlacz swojego najnowszego smartphone. Oczywiście prawdą jest to, że wiele osób tak spędza sporą część swojego wolnego czasu, ale są przecież spore wyjątki od tej reguły.

Skatepark jest popularny

skateparkWystarczy chociażby wybrać się do pobliskiego skateparku (na przykład tego w mieście Kraków), gdzie swój wolny czas spędza bardzo dużo nastolatków – zarówno indywidualnie, jak i umawiając się po lekcjach w większych grupach znajomych. Skateparki w Polsce są obecnie bardzo dobrze zaopatrzone i tym samym umożliwiają uprawianie sporej ilości sportów – począwszy od najpopularniejszej jazdy na deskorolce, poprzez wrotki czy rolki, a skończywszy na hulajnodze wyczynowej czy rowerze BMX. Skatepark umożliwia nie tylko jazdę na wymienionych gadżetach, ale także bardziej wyczynowe elementy takiej jazdy – tak zwane tricki z wykorzystaniem dostępnych elementów, do których zaliczyć można między innymi różnego rodzaju podjazdy i zjazdy, schodki czy rampy. Warto zwrócić uwagę na pewne zjawisko – wszędzie tam, gdzie w Polsce znaleźć skatepark? (na przykład tak jak ostatnio, jeśli chodzi o Opole) – szybko zyskuje on dużą popularność i grono stałych bywalców. To może świadczyć tylko o jednym – z aktywnością fizyczną naszej polskiej młodzieży nie jest jeszcze tak źle. Jeśli tylko ma one dobre warunki do realizacji swojego hobby czy spróbowania czegoś nowego – chętnie bierze w tym udział.

Warto więc zapewnić im jak najszerszy dostęp do różnego rodzaju obiektów, takich jak właśnie skateparki i inne miejsca w których młodzież może spotykać się w większych grupach i brać udział we wspólnym poszerzenia swoich pasji oraz zainteresowań.