usługi remontowe

Sprzątanie po remoncie

Po zakończeniu remontu w naszym domku czy mieszkaniu zwykle oczekujemy spektakularnego efektu naszej aranżacji wnętrz. Jednak może się zdarzyć, że efekt wizualny zepsują resztki materiałów budowlanych czy smugi na kafelkach. Jak pozbyć się tych wszystkich zabrudzeń?

Remonty za sprzątanie

usługi remontowePlanując remonty, musimy pamiętać, że nie ominie nas sprzątanie, niezależnie czy przeprowadzamy go sami czy wykonuje go za nas firma remontowa świadcząca usługi remontowe, których w Bydgoszczy możemy znaleźć dziesiątki. Nawet zachowując największą ostrożność nie jesteśmy stanie uniknąć zabrudzeń, bowiem często nie ważne czy wykonujemy remont własnoręcznie czy z pomocą przychodzi nam firma remontowa, może zdarzyć się, że dojdzie do pewnego rodzaju nieprzewidzianych sytuacji podczas używania produktów o konsystencji, nad którą nie można łatwo zapanować, jak na przykład podczas rozrabiania gładzi lub malowania farbą. Najtrudniejszymi do usunięcia zabrudzeniami są z pewnością te powstałe z pianek poliuretanowych i silikonów, które pozostawiają ciężkie do usunięcia smugi. Tego typu zabrudzenia powstają zazwyczaj podczas wymiany stolarki okiennej i drzwiowej, a także uszczelniając różnego rodzaju szczeliny, które przy obecny rozwiązaniach oferowanych w zakresie technologii budowlanej opiera się o wykorzystywanie wydajnych i trwałym pian poliuretanowych. Dzięki swoim właściwościom są łatwe w zastosowaniu i pozwalają na aplikowanie ich w mało dostępnych miejscach i nawet mimo stosowania prawidłowych zabezpieczeń w postaci taśm i folii ochronnych, może dojść do zabrudzenia nimi sąsiadujących z nimi powierzchni.

Nasze kłopoty rozpoczynają się kiedy usługi remontowe prowadzone są w użytkowanych na co dzień pomieszczeniach – zagrożone są wtedy zabrudzeniem podłogi i ściany, z których zabrudzenia należy usunąć jak najszybciej – najlepiej od razu po zabrudzeniu.