terminale płatnicze

Standardy biznesowe i terminale płatnicze

Podstawą przy rozpoczynaniu nieco bardziej skomplikowanej działalności gospodarczej niż sprzedawanie lemoniady w wakacje w wieku lat sześciu jest dobrze dobrane wyposażenie.

Terminale płatnicze to dobry pomysł

terminale płatniczeGeneralnie w każdej nieco droższej i bardziej skomplikowanej branży należy pozwolić klientom na wybór jednej z wielu dróg, by zapłacić za nasze towary lub usługi. Dlatego warto już na samym początku kupić terminal pos. Nie jest to czarna magia ani wydumany pomysł z kosmosu. Większość liczących się firm w Polsce ma na wyposażeniu terminale pos i nie były do tego zmuszane poprzez żadne regulacje prawne. Po prostu same doszły do wniosku, że w sumie to klient lepiej będzie o nas myślał, jeśli będzie mógł zapłacić akurat tak, jak mu wygodnie. Generalnie terminale płatnicze niezależnie od branży nie są nigdy złym pomysłem. Wiem na pewno, że każdy hotel, obowiązkowo musi być w coś takiego wyposażony. Nie ma że boli. Gdy gość przyjeżdża z innego kraju, nie musi mieć gotówki, i to w dodatku w naszej walucie by zapłacić, a często dopóki się nie zapłaci nie ma mowy o tym, by dostać klucz od pokoju. Dlatego warto o to zadbać by nie musieć później czytać w Internecie negatywnych opinii o swojej firmie, w pełni zresztą uzasadnionych. W końcu kto chciałby po bardzo długiej podróży nie dostać pokoju bo nie wziął ze sobą pieniędzy, a najbliższy bankomat jest pół kilometra stąd?

Oczywiście nikt z hotelu się tym nie zajmie – nie wolno, nie można, procedury, wiadomo, a wystarczyłoby, by w recepcji był terminal i w ogóle nie byłoby problemów.

Więcej o terminalach na stronie www.cardpoint.pl