Systemy parkingowe w galeriach handlowych

Kto z nas nie lubi zakupów? Zapewnie nie ma takiej osoby. Znacznie bardziej przerażają nas kolejki w których musimy stać, aby towary nabyć. To dzieje się szczególnie w sobotę, kiedy to tyle osób na raz rusza do galerii handlowych. Nie ma w dni wolne bowiem takiej pory dnia, aby parking był chociaż w połowie pusty.

Innowacyjne systemy parkingowe w galerii

systemy parkingoweZawsze znajdują się amatorzy zakupów. Dlatego też włodarze galerii postanowili wprowadzać innowacyjne systemy parkingowe. Na czym one polegają? Przede wszystkim jeśli parking jest kilkukondygnacyjny przy samym wjeździe zwykle wyświetla się ilość wolnych miejsc. Przed przekroczeniem bramki zwykle zainstalowane są czujki, które weryfikują ile osób wjeżdża a ile wyjeżdża. Przy wjeździe przeważnie znajduje się monitor, który pokazuje wolną ilość wolnych miejsc. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt drobnych opóźnień, bowiem nie zawsze na bieżąco wszystko się zmienia – to jest tylko maszyna. Najczęściej również nad miejscami parkingowymi można znaleźć lampki, które gdy zapalają się na czerwono miejsce jest zajęte bądź na zielono gdy jest wolne. Czujki, jakie są umieszczone wysyłają komunikat do ekranu, dzięki czemu można zobaczyć ile miejsc jest na poszczególnych piętrach. Zwykle ma parkingu znajdują się alejki. Przeważnie przy nich znajduje się niewielki ekranik, którego zadaniem jest pokazanie ile w niej znajduje się wolnych miejsc.

Co ciekawe – nowoczesne systemy parkingowe pokazują również wolną ilość miejsc dla osób niepełnosprawnych, dzięki czemu bez większego problemu można się poruszać po parkingu nie będąc do końca sprawnym. Trzeba cieszyć się z tego, że nowoczesność wychodzi nam na przeciw. Tym bardziej jeżeli chodzi o wiecznie zatłoczone galerie handlowe. Jeśli widzimy, że miejsc jest niewiele zakupy możemy przełożyć na inny dzień.