Telewizja przemysłowa najwyższej jakości

 

Obiekty rządowe miały z reguły podwyższony stopień bezpieczeństwa. Wymagały one zastosowania najbardziej rygorystycznych zabezpieczeń, oraz najwyższego poziomu kontroli. Szczególną uwagę przykładaliśmy zwykle do magazynów broni, które były zabezpieczane według najwyższych standardów możliwych obecnie do osiągnięcia.

Cctv wysokiej rozdzielczości

telewizja cctvOprócz standardowych zabezpieczeń elektronicznych wysokiej jakości, na obiektach rządowych, a w szczególności właśnie w magazynach broni, instalowaliśmy monitoring o najwyższej możliwej obecnie do uzyskania jakości. Telewizja cctv na tym obiekcie była obsługiwana stacjonarnie, gdyż tylko wtedy można było zastosować system o wysokiej dokładności obrazu, oraz zamontować wystarczająco dużo nośników pamięci, by móc śmiało przechowywać dane nawet do roku czasu. Komputery i kamery musiały być najwyższej klasy i jakości, gdyż wymagany był obraz bez zakłóceń, na którym bez problemu dało się rozpoznać wszelkie osoby wchodzące na teren zastrzeżony bez absolutnie żadnych wątpliwości. Wymagało to również użycia niemal wszystkich funkcji dodatkowych, w jakie wyposażone były kamery, a w szczególności rozpoznawania ruchu i trybu nocnego, który idealnie sprawdzał się w zazwyczaj nieoświetlonych pomieszczeniach. Nasze kamery wyposażone były również w dość zaawansowany program, pozwalający podążać za źródłem ruchu rejestrowanym przez kamerę bez konieczności ingerencji operatora.

Były one również sprzężone z systemem alarmowym i powiadomieniami dźwiękowymi, dzięki czemu operatorzy zawsze mogli reagować na potencjalny alarm z wyprzedzeniem. Tak nowoczesny system wymagał najlepszej klasy podzespołów, aczkolwiek dawał on niespotykaną jakość obrazu, ale również był wygodny w użyciu, obciążając operatora o wiele mniej niż standardowy system.