Tynki dekoracyjne Luxmal

Firma Luxmal jest jednym z wielu producentów, którzy dostarczają na polski rynek tynki dekoracyjne. Dostępnych jest kilka rodzajów tego typu produktu, a każdy z nich umożliwia otrzymanie zupełnie innego efektu. Dzisiaj postaram się przybliżyć wam jeden z dostępnych typów, przedstawiając jego właściwości i okoliczności, w których sprawdzi się w działaniu.

Trawertyn – tynk z efektem kamienia

tynk trawertynWśród bogatej oferty tynków dostarczanych przez firmę Luxmal, znajdziemy również tynk Trawertyn. Jest to tyn, który daje dekoracyjne pokrycie, doskonale imitujące naturalny kamień z charakterystycznymi, trawertynowymi wżerami. Jest to tynk z rodzaju wapienno-polimerowych, który świetnie sprawdza się przy wykonywaniu trwałych aplikacji wewnątrz pomieszczenia. Jego faktura, podobnie zresztą jak w przypadku wszystkich tynków dekoracyjnych, w większości zależy od użytego narzędzia i zastosowanej techniki aplikacyjnej. Tynk Trawertyn charakteryzuje się niezwykle wysoką odpornością na wilgoć oraz glony. Dzięki temu jest produktem odpornym na mycie, więc zmywanie wszelkich zabrudzeń, przebiega bez utraty jakości wykonania produktu. Zgodnie z zaleceniem producenta, jeśli tynk będzie zabrudzony w zagłębieniach, najlepiej brud ten wypłukać przy użyciu spryskiwacza do kwiatków z wodą i niewielkim dodatkiem detergentu. Dodatkowo tynk Trawertyn jest produktem doskonale oddychającym, a co za tym idzie, jego zastosowanie jest trwałe i wytrzymałe.

Kiedy chcemy, by nasz salon przykuwał uwagę naszych gości, zachwycając przy tym niekonwencjonalnym wykończeniem ścian, warto zastosować na nich dowolny tynk dekoracyjny. Jest to rozwiązanie nie tylko estetyczne, ale też niezwykle praktyczne ze względu na ewentualne zabrudzenia podczas użytkowania pomieszczenia.