Usługi stomatologiczne w gabinecie protetyka

Wśród specjalistów w zakresie stomatologii można znaleźć tj. protetyk. Protetycy kojarzą się głównie ze sztucznymi szczękami u starszych ludzi. W gabinetach protetycznych można skorzystać jednak z wielu różnych usług stomatologicznych. Sama konsultacja protetyczna jest zazwyczaj bezpłatna.

Korony protetyczne, rodzaje protez zębowych i inne usługi

protetyka w ToruniuJeśli pacjent chce pisemny plan leczenia, musi za to zapłacić – najczęściej ok. 50 zł. Protetyk ma do zaoferowania różnego rodzaju protezy. Wśród nich na pewno znajdują się protezy akrylowe, czyli jedne z najczęściej wybieranych. Proteza akrylowa całkowita kosztuje mniej niż 1000 zł. Protezy akrylowe częściowe są oczywiście tańsze. Nie zawsze konieczna jest wymiana całego łuku zębowego (zastąpienie protezą). Czasem tylko część łuku wymaga zastosowania specjalistycznej protezy. Protezy szkieletowe na metalu należą już do droższych rozwiązań. Proteza elastyczna całkowita jest jeszcze droższa i kosztuje ok. 1500 zł. W gabinecie protetyka w Toruniu można liczyć na takie usługi jak wkład koronowo-korzeniowy lany prosty na stali. Są też wkłady koronowe-korzeniowe wykonane wykonywane z włókna szklanego – ich cena jest nieco wyższa niż za wkłady stalowe. Punkt w moście zębowym (stal albo cyrkon) to kwestia ok. 1000 zł i jest to również usługa wykonywana w gabinecie protetycznym. Protetyk oferuje kompozyty różnego rodzaju – również te porcelanowe.

W ofercie protetyka można znaleźć korony tymczasowe, korony porcelanowe na stali, korony porcelanowe na cyrkonie. Te ostatnie są najdroższe i ich cena wynosi nawet 1400 zł. Protetyk wykonuje szyny relaksacyjne miękkie i twarde. Naprawa protezy akrylowej tylko w jednym punkcie kosztuje u protetyka około 100 zł. Protetyk zajmuje się więc przede wszystkim zastępowaniem różnego rodzaju ubytków w zębach stałych.