wypożyczalnia busów

Walka wypożyczalni busów w Bydgoszczy

Prawdopodobnie sąd w Bydgoszczy będzie musiał rozstrzygnąć czy działania podejmowane przez dwie bydgoskie firmy zajmujące się wypożyczaniem busów oraz przewozem osób za granicę były zgodne z prawem i nie naruszyły zasad uczciwej konkurencji.

Wypożyczalnia busów – działania nie fair

wypożyczalnia busówChodzi o dwa przedsiębiorstwa działające w tej samej branży, które rozpoczęły swoją działalność w ubiegłym roku. Jak wiadomo wejście na rynek nigdy nie jest łatwe, dlatego też nowo powstałe firmy od początku podejmowały cały szereg działań promocyjnych mających na celu przyciągnięcie jak największej liczby klientów do siebie oraz zdyskredytowanie w oczach potencjalnych klientów firmy konkurencyjnej. Właściciele firm świadczących usługi wynajmu busów nie przebierali w środkach. Wypożyczalnia busów Bydgoszcz zaczęła od wypisywania w internecie niepochlebnych komentarzy na konkurencje – podawali się za klientów, którzy albo zostali oszukani przez firmę albo usługa za którą zapłacili została wykonana nienależycie (zarzucano na przykład brawurową jazdę wynajmowanym autobusem, sugerowano, iż kierowcy są pod wpływem alkoholu oraz cały szereg innych oszczerstw). Kolejnym działaniem innej z firm było zaklejanie plakatów konkurencji rozwieszonych na przykład na płatnych słupach ogłoszeniowych swoimi (dodajmy, że robili to nielegalnie, bez opłacenia miejsca na słupie).
W końcu zdecydowali się na zabieg, który mógł nie tylko bardzo zaszkodzić jednej firmie konkurencyjnej, ale wszystkim działającym na tym rynku – mianowicie ogłosiła promocję w której klienci, którzy zgłoszą się do nich z dowodem przejazdu w którejkolwiek z firm konkurencyjnych oraz podpiszą zobowiązanie, że przez cały najbliższy rok będą korzystać tylko i wyłącznie z ich usług nie będą musieli zapłacić za jeden z tych przejazdów w ogóle.

Jest to oczywiście działanie niezgodne z przepisami ustawy mówiącej o zasadach uczciwej konkurencji co będzie musiał rozstrzygnąć sąd.