pompa ciepła

Wiercenie studni a dzieci

Każdy rodzic stara się zapewnić swojemu dziecku bezpieczeństwo. Trzyma je z daleka od ruchliwej ulicy, nie pozwala się bawić z bezpańskimi psami, nie puszcza do przedszkola, kiedy wiem, że wiele dzieci choruje teraz za chorobę zakaźną.

Jeśli mamy dzieci, musimy bardzo na nie uważać podczas wiercenia studni

pompa ciepłaJednak kiedy chodzi o przebywanie w domu i na działce rodzice stają się mniej zapobiegawczy. Przecież dziecko jest u siebie, więc może się tutaj swobodnie bawić i nie trzeba go zbytnio pilnować. Niestety, najwięcej wypadków zdarza się w domu właśnie z tego powodu. Bardzo niebezpiecznie jest szczególnie podczas budowy domów. Odwierty pod pompy ciepła-śląsk robione przez firmę z Żywca, wylewanie fundamentów, układanie dachówek, stawianie konstrukcji murowanej, zakładanie ogrzewania, spawanie metalowych garaży, czy wiercenie studni głębinowej przez fachowców z bielska, są potencjalnie bardzo niebezpieczne dla dziecka. Maluchy są z natury ciekawskie i chętnie zaglądają wszędzie tam, gdzie im nie wolno. Nie rozumieją, że dachówka może im spaść na głowę, ogień może je poparzyć, zastygający beton ciężko jest zmyć z rąk, a studnie głębinowe są niebezpieczne, bo jeśli nie są jeszcze zakryte to można do nich wpaść i zrobić sobie krzywdę. Dziecko jest nie myśli o takich sprawach. Cieszy się, że ma dużą działkę po której może pobiegać, poskakać i pobawić się. Nie myśli, że coś może mu się stać, a na pewno nie przez jakieś pompy ciepła z małopolski, czy studnie głębinowe ze śląska. Rolą rodzica jest pilnowanie dziecka i nie doprowadzenie do tragedii. Najlepiej jest nie zabierać maluchów na plac budowy, ale jeśli nie mamy takiej możliwości to najlepiej jest trzymać dziecka blisko siebie i nie pozwalać im się zbytnio oddalać. Tym sposobem zawsze będziemy mieć na nich oko, nawet gdy przeprowadzamy w ogrodzie wiercenie studni. Gdy odwierty pod pompy ciepła są jeszcze niezabezpieczone dziecko może tam wpaść.

O ile jest to jeszcze sama dziura w ziemi to co najwyżej nabije sobie parę siniaków czy zadrapań, ale jeśli pompy ciepła już tam są, ale odsłonięte, to upadek na twardy metal może się skończyć złamaniem kości.