Wozy paszowe, cenne wskazówki

Wozy paszowe są niezwykle istotne i pomocne dla hodowców, ponieważ to dzięki nim mogą w prosty i szybki sposób wyżywić swoje zwierzęta. Wybór paszowozów, maszyn rolniczych jest naprawdę obecnie ogromny. Dlatego dziś przybliżę Wam na pewno jeden rodzaj takich wozów i zapoznam Was nico z jego charakterystyka.

Podział wozów paszowych

wozy paszowe podlaskieWozy paszowe możemy podzielić na przykład na 1- ślimakowe lub 2- ślimakowe. Wozy 1- ślimakowe doskonale sprawdzają się w małych lub średnich gospodarstwach. Przekładnia dwubiegowa jaka użyta jest w tym paszowozie sprawia, że zapotrzebowanie na moc jest mniejsze, co wiąże się z oszczędnością. Obecnie te maszyny są doskonale wyposażone, posiadają dodatkowe elementy usprawniające pracę i przyspieszające proces mieszania, a także sprawiają, że maszyna staje się bardziej uniwersalna dzięki bogatemu wyposażeniu. Ściany tego urządzenia są bardzo grube i solidne dlatego z pewnością będziemy korzystać z niego przez wiele lat. A teraz wozy paszowe 2- ślimakowe. Te wozy zdecydowanie przydatne będą lepsze dla wielkich gospodarstw, są to bardzo duże wozy, pojemne i praktyczne dzięki zastosowaniu dwóch ślimaków. Cały wóz jest stworzony w taki sposób, aby jego konstrukcja jest bardzo stabilna i wytrzymała, co jest kluczowe przy tak wielkich rozmiarach. Zazwyczaj do produkcji tego typu wozów korzysta się w wysokiej jakości stali.

Wóz paszowy pełni naprawdę bardzo ważna funkcję, kiedy profesjonalnie zajmujemy się hodowlą, ponieważ pozwalają one na dokładnie i szybkie wymieszanie ze sobą wszystkich składników. Ważne zadanie jakie spełnia paszowóz to także dostarczenie gotowej mieszanki do miejsca karmienia. To niezwykle ułatwia hodowcom życie, którym zadbanie o zwierzęta zajmuje dzięki wozom zdecydowanie mniej czasu.

Sprawdź http://falke-maschinenbau.com ofertę