balustrada ze stali nierdzewnej

Wybór balustrady

Jak wybrać balustradę, która będzie funkcjonalna ale też i piękna? Możemy zamontować w całym budynku balustrady ze stali nierdzewnej, są proste i nawet piękne w tej swojej prostocie, ale są bardzo popularne, powszechne. Podobnie jest ze zwykłymi balustradami metalowymi, są najczęściej spotykane w starszym budownictwie, szczególnie w blokach mieszkalnych.

Gdzie kupić balustrady w Gliwicach?

balustrada ze stali nierdzewnejOczywiście są bardzo praktyczne, ale również pospolite. Inną opcją są balustrady gliwice szklane, wykonane ze szkła klejonego laminowanego lub w droższej wersji ze szkła hartowanego. Jest to dosyć ciekawa propozycja, tym bardziej że szkło możemy zabarwiać lub też między warstwy szkła wstawić dekoracyjne elementy. Jeśli zależy nam na większej prywatności możemy spokojnie zabarwić szkło aby z zewnątrz nic nie było widać, możemy też po całości wstawić fotografię lub grafikę, może to być motyw liści lub też inny dowolny. Oczywiście takie szklane balustrady nie zawsze pasują do budynku w którym chcemy je zamontować, szczególnie dotyczy to zabytkowych kamienic lub też bloków z wielkiej płyty, gdzie wstawienie takiej balustrady źle prezentuje się wobec innych typowych balustrad. Dlatego też ważne jest aby dostosować balustradę do architektury budynku. W starszych kamienicach lub też w domach wolnostojących możemy skorzystać z usług firm zajmujących się kowalstwem artystycznym, tworzą oni przepiękne balustrady kute. Podczas projektowania takiej balustrady nie ma tak naprawdę ograniczeń, metal jest wyjątkowo podatnym materiałem, można tworzyć z niego nie tylko słupki ale również różnego typu aplikacje. Nie ma żadnego problemu z wykonaniem balkonu półokrągłego czy balkonu o nietypowym kształcie.

Przy dużej wyobraźni i umiejętności kowala możemy stworzyć balustradę niebanalną, która przykuje uwagę każdego, kto ją zobaczy. Dobry rzemieślnik potrafi stworzyć elementy takie jak kwiaty czy liście, które swoim wyglądem nie tylko zachwycą ale też zadziwią, że z metalu można stworzyć coś tak pięknego i wydałoby się kruchego. W architekturze odchodzi się już od balustrad zewnętrznych drewnianych.