Wybór sali na wesele

Wybór odpowiedniej sali weselnej jest bardzo często pierwszą decyzją, która podejmowana jest podczas planowania ślubu oraz wesela. Jest również największy wydatek, który ponoszą Państwo młodzi i znalezienie odpowiedniego lokalu jest zadaniem czasochłonnym oraz dość trudnym. Warto zastanowić się nad salą weselną, która ma piękne wnętrze, a także posiada doświadczoną obsługę.

Jak wybrać odpowiednią salę weselną?

sale weselne w Nowej SoliNa początek powinniśmy dokładnie zastanowić się na ile osób planujemy wesele, ponieważ pod tym względem będziemy wybierać wielkość sali na wesele. Dobrze jest również zorientować się, czy sale weselne w Nowej Soli posiadają dodatkową infrastrukturę taką jak ogród lub parking. Wielu gości będzie przyjeżdżać na wesele swoim własnym samochodem i będą chcieli mieć bezpieczne miejsce do zaparkowania. Goście również podczas wesela będą chcieli zaczerpnąć świeżego powietrza, więc dobrze jest wybrać salę weselną, która posiada odpowiednie miejsce, aby można było wyjść do ogrodu. W kolejnym kroku powinniśmy dokładnie przemyśleć, w jakim stylu chcemy zorganizować imprezę weselną. Być może ma być to eleganckie przyjęcie w dobrze wyposażonym hotelu, w którym będziemy świętować do białego rana, ale niektórzy decydują się również na pensjonat położony gdzieś na uboczu miasta. Osobom, które będą przyjeżdżać z dalekich miejscowości warto od razu zarezerwować nocleg, aby nie musieli poszukiwać miejsca do spania na własną rękę.

Jeżeli planujemy zorganizować wesele tradycyjne, które będzie również na drugi dzień miało poprawiny, to warto zapytać o to, jaka jest cena za wynajem 2-dniowy. Najczęściej będziemy mieli w cenie wynajętej sali wliczone wszystkie koszty związane z obsługą kelnerską oraz zakupem ciasta i owoców, a także dekoracja sali. Najlepsze sale weselne powinniśmy rezerwować z co najmniej rocznym wyprzedzeniem.