papier do tachografu

Wydruki z tachografu

Zanim zaczniemy wyjaśniać czym są wydruki z tachografu skupmy się na tym, czym jest sam tachograf. Jest to narzędzie, które służy do rejestrowania długość przebytej trasy, aktywność kierowcy oraz wszelkie inne czynności, które związane są z jazdą.

Wydruk z tachografu mówi wszystko o trasie

papier do tachografuDzięki najnowszej technice drukowania termicznego, każda poszczególna trasa i dzień mogą zostać zarejestrowane i wydrukowane czy to przez kierowcę, czy właściciela a także policje. Nowoczesne tachografy dają możliwość wydruku nawet majstrom na warsztacie, dzięki czemu mogą oni szybciej dojść do przyczyny awarii. Niezbędny jest do tego papier do tachografu, który jest termiczny, dzięki czemu jest wytrzymały, a wszystko co zostanie na nim zapisane jest trwałe. Wydruk z tachografu jest jak wyposażenie ADR, niezbędny. A kiedy musimy go bezwzględnie wykonać? Każdy, kto chce jeździć tirem wie, że niezbędna mu do tego będzie karta kierowcy. Jeżeli karta została zgubiona, straciła ważność czy stało się z nią coś niedobrego, wówczas wydruk jest konieczny. W takim wypadku należy wypisać dane identyfikacyjne, nazwisko oraz imię kierowcy oraz czytelny podpis. Ponadto długopisem trzeba zaznaczyć wszystkie tak zwane okresy, czyli gotowość kierowcy, przerwy kierowcy a także momenty, w których rozpinał pasy transportowe przy rozładunku.

Na koniec dnia musi także zaznaczyć kiedy stanął na swoją nocną pauzę i również napisać dane identyfikacyjne (numer karty kierowcy), imię i nazwisko a także czytelny podpis. Tak zaczynać się i kończyć musi każdy dzień przy drukowaniu z tachografu.