Akcesoria dla motocyklistów

Wyprawa motocyklowa

Wyprawa motocyklowa to coś, co najbardziej kręci ludzi w motocyklach. Może inaczej to coś co najbardziej kręci część motocyklistów. Wiadomo, że jest część, dla których to jednak sport jest tym, co daje im chęć do życia.

Co wziąć na wyprawę motocyklem?

Akcesoria dla motocyklistówJednak należy pamiętać, że sama jazda na motocyklu jest męcząco w stosunku do jazdy samochodem, to podróż, tym bardziej w mniej dostępne rejony musi być prawdziwą katorgą, jednak człowiek, szczególnie motocyklista jest takim stworzeniem, że będzie szedł pod prąd. Jak jednak się przygotować do takiej wyprawy motocyklowej? Po pierwsze należy mieć motocykl, lub motorower(tak motorower) jest nie jeden film na serwisie znanym wszystkim, jak jakiś chłopak na starym motorowerze jedzie przez całą Polską(ze śląska nad morze). Po drugie, odpowiedni strój. Kask, rękawice, buty i oczywiście kombinezon. Wszystko to powinno być wyposażone w membrany oddychające i wykonane z materiałów wodoodpornych, wiadomo przecież, że nie wiemy, jaka pogoda się trafi. Co więcej, potrzebujemy stelaże motocyklowe, na których możemy powiesić kufry motocyklowe. Jeżeli podróżujemy nakedem, polecam również gmole. Wiadomo też, że potrzebujemy jak najwięcej pojemności bagażowej, więc przydałyby się duże plecaki motocyklowe, które jednak można również wypchać (doradzam czymś miękkim, co wtedy chroni nasz kręgosłup w razie upadku, a jak wiadomo upadki zdarzają się stosunkowo często, szczególnie w stosunku do samochodów.

W samochodzie żeby się przewrócić, to trzeba jednak się postarać, w motocyklu to jest chwila, ułamek – za mocne wciśnięcie hamulca, niedostosowanie prędkości, coś na drodze. Ale może właśnie to niebezpieczeństwo tak wielu z nas ciągnie właśnie do tej pasji.