Wytrzymałe kotwy wyprodukowane ze stali

 

Wybudowanie od podstaw swojego wymarzonego domu to zadanie bardzo trudne oraz skomplikowane wymagające specjalistycznej wiedzy oraz wieloletniego doświadczenia. Aby dom był zgodny z wszystkimi normami musi składać się z wielu elementów, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się mało ważne jest jednak odwrotnie.

Prawidłowy montaż kotew stalowych

kotwy staloweKotwy zwłaszcza stalowe są bardzo wytrzymałym materiałem przy pomocy którego możliwe jest umieszczanie ich w bardzo różnych powierzchniach. Kotwy stalowe są na tyle trwałym materiałem, że zdolne są wytrzymać bardzo duże obciążenia. Jest to zróżnicowane od materiału w którym kotwa zostaje umieszczana oraz wszystkich parametrów kotwy.  Ten typ kotew nadaje się wyłącznie do obciążeń statycznych. Jeśli chcemy aby kotwa pracowała również w obciążeniu dynamicznym należy sprawdzić jej specyfikację. Aby odpowiednia zainstalować kotwę miejsce w którym ma być umieszczona musi zostać odpowiednio przygotowane. Musimy posiadać wiertarkę oraz wiertła przystosowane do wiercenia podłoża. Specjalny wycior którym wstępnie oczyścimy wywiercony otwór oraz najlepiej sprężarkę przy pomocy której wydmuchamy resztki powstałe podczas wiercenia. Jeśli otwór jest już wywiercony posiada odpowiednią głębokość oraz szerokość jego szczegółowe wytyczne podane są zawsze na opakowaniu w którym zapakowane są kotwy. Kotwę wkładamy do otworu aż poczujemy opór, potem dokręcamy ją specjalnym kluczem w zakresie ruchów podanym przez producenta. Należy się dokładnie stosować do wszystkich zaleceń producenta w przeciwnym wypadku montaż może się nie udać a samo kotwa może nie spełniać swojego zadania.

Podsumowując kotwy są bardzo zaawansowanym elementem, który podczas montażu wymaga wielu złożonych procesów które muszą być wykonane poprawnie. Jeśli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy jako montować wyżej opisane kotwy nie należy wykonywać tego zadania na własną rękę ponieważ może okazać się to za trudne.