zakładanie spółek

Zakładanie spółek i specjaliści

Kolega niedawno prosił mnie o podpowiedź w zakładaniu spółek. Nie wiem dlaczego udał się z tym do mnie, bo przecież ja nie mam w tym temacie w ogóle żadnego doświadczenia. Nie mam pojęcia czemu mnie wytypował. Może mu się pomyliło, bo ja robiłem zakładanie fundacji a nie spółek.

Jak wygląda zakładanie spółek?

zakładanie spółekW Krakowie to jest prosta sprawa. Idziesz do prawnika i on ci wszystko mówi krok po kroku. Rzadko kto się bawi w to, żeby takie rzeczy przeprowadzać całkowicie samodzielnie. Myślę jednak, że żeby przeprowadzić zakładanie spółek, trzeba jednak posiadać już jakąś wiedzę samodzielnie. Przecież nie można mieć spółki w Warszawie i nie orientować się jak ona będzie funkcjonowała. Kancelaria prawna może być dla nas pomocą, ale nie może być traktowana jako jakiś wyręczyciel. Prawnik przecież nie w Warszawie weźmie na siebie odpowiedzialności za naszą firmę. Trzeba mieć tego świadomość i nie bawić się w jakieś dziwne zabiegi, tylko sobie spokojnie przysiąść i dowiedzieć się, co i jak. Można poprosić wtedy ewentualnie, aby taki prawnik wyjaśnił dokładnie, o co chodzi w danym temacie. Wtedy on na pewno udzieli szczegółowych informacji, ale literę prawa musimy poznać samodzielnie. Podobnie rzecz ma się, jeśli chodzi o spadki. Zarówno wtedy, kiedy się chce je otrzymać, jak wtedy kiedy się chce komuś coś przekazać pośmiertnie, trzeba wiedzieć, jak to zrobić.

Prawnik może odpowiedzieć na nurtujące pytania, ale podstawową wiedzę i tak trzeba zdobyć samodzielnie. Specjaliści są od tego, aby podpowiadać i pomagać. Mają oni często szeroki zakres swoich usług. Warto z tego korzystać tak, jak kto potrzebuje. Po to oni są, żeby rozwiać wątpliwości. Nie ma zaś sensu chodzenie po kolegach.

W założeniu spółki pomoże: Jaworska Kraków