kominy

Zalety i wady mieszkania w domku z kominami

Podobno ludzie coraz chętniej wynoszą się z dużych miast. Domki rodzinne rosną coraz gęściej na obrzeżach Poznania. Mają one zdecydowanie sporo zalet, ale również i wad.

Poznańskie kominy i dbanie o nie

kominyDo największych zdecydowanie należy cena, dla większości z nas zupełnie nie do przeskoczenia. Lokalizacja również potrafi być minusem. Jeśli mieszkamy z dala od miasta musimy się liczyć z problemami komunikacyjnymi. Nie każdemu również służy poczucie samodzielnej odpowiedzialności za naszą nieruchomość. Tutaj o przeglądy i naprawy musisz zadbać sam. Dbałość na przykład o instalacje, kominy poznań i wywóz nieczystości to nasz obowiązek. Ogrzewanie również jest bardziej kłopotliwe niż w mieście, na szczęście istnieje kilka wygodnych rozwiązań, jakim są na przykład piece na pellet. Domki jedno i dwurodzinne mają jednak sporo zalet. Lokalizacja, która dla jednych jest minusem, dla wielu jest plusem. Cisza, spokój i dużo zieleni są bardzo zachęcające. Poza tym możliwości aranżacyjne są dużo większe niż w przypadku mieszkań w blokach. Nie trudno sobie wyobrazić na przykład jak dużą popularnością cieszą się kominki. Jedynym ich mankamentem jest fakt, że trzeba się trochę przy nich narobić. Większość z nas jednak przyzna, że warto.

Do innych zalet mieszkania w domku niewątpliwie należy brak konieczności „użerania się” z niekulturalnym sąsiadem oraz posiadanie własnego kawałka zieleni. Osiedla podmiejskie sprawiają również wrażenie bezpiecznych, przyjaznych małym dzieciom i osobom starszym.