Zastosowanie beczek asenizacyjnych

Beczka asenizacyjna może być używana do wielu rzeczy. Beczką można wywozić nieczystości zalegające w szambach. Może ona również te nieczystości rozpryskiwać po polach, czy sadach i w ten sposób nawozić wrażliwe rośliny i drzewa. Ale beczka asenizacyjna może także służyć np. jedynie do podlewana dużych użytków rolnych.

Jaką beczkę asenizacyjną zakupić?

duże beczki asenizacyjneBeczka asenizacyjna jest przede wszystkim umocowana na specjalnym samochodzie, lub przyczepie, którą może ciągnąć traktor. Są różne rodzaje beczek. Np. duże beczki asenizacyjne powinny być montowane na samochodach, lub przyczepach o dużej mocy i nośności. Nie można zamontować dużej beczki na niewielkiej przyczepie i liczyć, że „jakoś to będzie”. Sama beczka ma swoją wagę, ale do tego trzeba doliczyć jej możliwości pojemnościowe. Przy średniej pojemności 8 tysięcy litrów, całość może ważyć nawet 10 ton. Taki ciężar musi teraz wjechać na pole, które raczej nie ma asfaltu. Przed zakupem należy także odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań dotyczących użytkowania takiej beczki. Jeśli będziemy używać jej jedynie do podlewania, wtedy polecana jest beczka o dużej pojemności. Przy użytkowaniu gnojowicy, wszystko zależy od tego, ile jej naprawdę mamy, oraz od jakich zwierząt pochodzi. Ważne jest także czy do szamba jest dobry dojazd, oraz czy oprócz produkcji gnojowicy posiadamy także odpady z kompostownika. Wszystko to kumuluje się do odpowiedzi na pytanie, jaką beczkę asenizacyjną kupić. Czy ma ona być na samochodzie, czy nie.

Beczki asenizacyjne na przyczepach, są częściej wykorzystywane w mniejszych gospodarstwach. Przy gospodarstwach wielkopowierzchniowych, wykorzystywanie beczek asenizacyjnych jest nieodzowne. Zanim zakupimy odpowiedni sprzęt, warto dobrze się zastanowić nad jego rodzajem i wykorzystaniem.