Zielone herbaty matcha

 

W niektórych krajach picie herbaty jest tradycją, tak jak na przykład w Anglii. W chinach ludzie sobie nie wyobrażają życia bez herbaty, a w Polsce pijemy ją niemalże do każdego posiłki, szczególnie czarną jej odmianę.

Jaki jest smak zielonej herbaty?

herbata zielona matchaIstnieje przynajmniej kilkanaście gatunków herbat, z czego potężną grupą są herbatki owocowe. Najpopularniejsza jest czarna, którą pije najwięcej ludzi, ale także czerwona i herbata zielona matcha. Większość herbat posiada teinę, czyli odpowiednik kofeiny, która działa pobudzająco. Zielona herbata jest znana ze swoich licznych właściwości leczniczych, dlatego warto ją pić choć raz na czas. Najlepsza jest matcha, która jest niekończącą się skarbnicą antyoksydantów, które potrafią zwalczać liczne choroby i walczą z wolnymi rodnikami odpowiadającymi za starzenie się. Jest ona w postaci zielonego proszku, gdyż zasuszone liście herbaty są mielone na proszek, po to, aby można było ją w całości spożywać. Matcha posiada lekko cierpki smak i daje intensywnie zielony kolor. Sposób jej zaparzenie polega na zalaniu gorącą wodą, łyżeczki proszku i odczekaniu około pół minuty. Po tym czasie napar jest gotowy do wypicia. Ważne, aby nie zaparzać jej w zbyt gorącej wodzie, bo może to spowodować utratę części cennych właściwości. Zielona herbata doskonale oczyszcza organizm z toksyn, dlatego jest polecana osobom na diecie. Wspomaga metabolizm, wzmacnia nasz układ odpornościowy i przeciwdziała oznakom starzenia. Pomaga także walczyć z nowotworami.

Zieloną herbatę najlepiej kupować w sklepach zielarskich, albo w punktach z ekologiczną żywnością, gdyż tam mamy pewność, że będzie ona całkowicie naturalna. Wysokiej jakości herbata jest dobrym lekarstwem na wiele dolegliwości, dlatego warto ją pić regularnie.