kosz metalowy

Zmiany na miejskich osiedlach – pojemniki na psie odchody

Wiele osób nie zważa na otaczającą go przestrzeń miejską. Traktują to jako coś normalnego, rzecz codzienną, a tymczasem Ci spostrzegawczy z pewnością mogą dostrzec zmiany jakie wciąż w niej zachodzą.

Kosze metalowe dzisiaj mają już różne przeznaczenie

kosz metalowySpacerując parkami czy osiedlowymi alejkami może zauważyć, że coraz częściej dba się o to, aby przed każdym blokiem znajdował się plac zabaw dla dzieci. Minimum to piaskownica, zjeżdżalnia i huśtawka, jednak mało już które miejsce rozrywki dla dzieci jest tak ubogie. Większość posiada drewniane domki, ścianki wspinaczkowe, koniki na sprężynach a także drabinki. Większą uwagę przykłada się również do czystości. Co chwile możemy ujrzeć kosze metalowe. To co jest ważne naciska się na segregację śmieci, stawiając kosze uliczne w różnym kolorze do których osobno wrzuca się plastiki, papier, metal i szkło i odpady zmieszane. Co ciekawe, zauważyć można, że coraz więcej osób stosuje się do tych zaleceń. Również i właściciele psów przeszli całkowitą odmianę. W związku z tym, że miasto dba o to, aby w miejscach publicznych stały pojemniki na psie odchody, coraz częściej sprzątają oni po swoich czworonogach. Tak pozytywne zachowanie ze strony właścicieli psów rzutuje na to, że i więcej miejsc powstaje specjalnie dla ich pupili. Mam tutaj na myśli place zabaw stworzone specjalnie dla psów. Co prawa nie są one jeszcze zbyt popularne, ale z roku na rok powstaje ich coraz więcej.

To co na pewno ucieszyło wiele osób prowadzących sportowy tryb życia to publiczne siłownie, będące również nowością na miejskich osiedlach.